Kõrva-nina-kurguoperatsioonid

Kirurgiline sekkumine võib tunduda ebameeldiv, kuid tegelikkuses annab probleemi kõrvaldamine kirurgia abil elukvaliteedile palju juurde. Keskuse tänapäevases operatsiooniosakonnas teostatakse uuringuid ja operatsioone nii üldnarkoosis kui ka kohaliku tuimastusega.

   

  Adenoidi eemaldamine

  Kui teie laps põeb sageli keskkõrvapõletikke, magab ja mängib avatud suuga, võib selle põhjuseks olla ninaneelu mandli suurenemine ehk adenoid. Adenoid võib pea kogu ninaneelu täita nii, et see muutub õhule raskesti läbitavaks. Seetõttu halveneb keskkõrva ruumi õhustamine, mis põhjustab keskkõrvapõletikke. Adenoid sunnib hingama suu kaudu ning see tekitab näokolju ja hammastiku arenguhäireid. Lahenduseks on adenoidi eemaldamine, mis viiakse läbi üldnarkoosis. Patsient lubatakse koju samal päeval pärast narkoosist ärkamist.

   

  Keskkõrva ventilatsiooni taastamine

  Vaatamata ninaneelu õhustatusele võib keskkõrva ventilatsioon jääda puudulikuks. Sel juhul on vaja paigaldada kuulmekilesse põletike vältimiseks šunt – väike toruke, mis tagab keskkõrva ruumi õhustatuse. Protseduur vajab koostööd patsiendiga ning väikelaste puhul kasutatakse selleks üldnarkoosi.

   

  Kurgumandlite eemaldamine e tonsillektoomia

  Kurgumandlid ehk suulae tonsillid on esimesed, mis suu või nina kaudu sisenevatele haigusetekitajatele reageerivad. Võib tekkida põletik ehk tonsilliit. Kroonilise kuluga tonsilliidi korral võib tihti esineda haiguse ägenemisi, selle tüsistusi või ka reumaatilisi haigusi. Kui antibiootiline ravi jääb tulemuseta, aitab kurgumandlite eemaldamine, mis viiakse läbi üldnarkoosis.

   

  Ninasisesed operatsioonid: ninavaheseina korrigeerimine, ninakarbikute operatsioonid, nina endoskoopilised operatsioonid

  Inimene on loodud hingama nina kaudu – seal tagatakse õhu laminaarne (korrastatud) liikumine, toimub õhu puhastamine ja niisutamine. Seetõttu tunnemegi end nii halvasti, kui ninaga hingamine on pärsitud. Kui ninas ja ninakõrvalkoobastes õhk ei liigu, hakkab limaskest seal vohama ja tekib põletik. Ninasiseste operatsioonide abil on võimalik nina ja ninakõrvalkoobaste seisundit parandada.

   

  • „ 3 “