Gastroenteroloog

Gastroenteroloog tegeleb seedetrakti haiguste ennetuse, diagnostika ja raviga. Gastroenteroloogia valdkonda kuuluvad erinevad söögitoru, mao, peensoole, jämesoole, aga ka sapiteede, maksa ning kõhunäärme haigused.

    Gastroenteroloog ootab vastuvõtule haigeid, kellel on kõhuvalu, kõrvetised, ebaselgel põhjusel kaalulangus, väsimus, muutunud kõhutegevus, veri väljaheites.

    Ootame ka haigeid, kes soovivad end testida viirushepatiidi, laktoosi-, teraviljavalgu talumatuse suhtes ning kes soovivad lisainformatsiooni seedetrakti endoskoopiliste uuringute kohta.

     

    Seedetrakti haiguste diagnostika põhineb põhjalikul vestlusel haigega, haige läbivaatlusel, analüüsidel ning endoskoopilistel ja/või radioloogilistel uuringutel. Haigega vesteldes tunneme huvi kaebuse olemuse, tekkeaja kohta, oluline on teada muid kaasuvaid ja varem põetud haigusi ning kasutatavaid ravimeid, sh toidulisandeid. Haige läbivaatlusel hindame haige üldist seisundit, nahavärvust, tursete olemasolu. Kõhuvaatlusel püüame selgitada, kas on kõhukoopas suurenenud organeid, valulikke piirkondi. Vere-, väljaheite analüüsidega on võimalik saada palju lisainformatsiooni võimaliku seedetrakti haiguse täpsustamiseks. Näiteks maksahaiguste diagnostikas on täiendavad analüüsid esmatähtsad. Vere- ja väljaheite proovide alusel saab otsustada endoskoopiliste ja/või radioloogiliste uuringute vajaduse.

    • Sisehaiguste arst