Sisearst

Kes on sisehaiguste arst? Sageli on patsiendil üheaegselt mitu haigust ning kõik inimesel diagnoositud haigused vajavad jälgimist, ravi. Sisearst käsitleb haiget lähtudes haige organismist kui tervikust, võttes arvesse kõiki teadaolevaid kaasuvaid haigusi.

  Sisearst on laia spetsialiseerumisega eriarst, kes omab teadmisi organsüsteemide mittekirurgilistest haigustest, nende olemusest, ennetusest, diagnostikast, ravivõimalustest ja prognoosist.

  Sisehaiguste eriala tegeleb järgmiste haiguste diagnostika, ravi, intensiivravi ja nende haiguste ennetamisega täiskasvanutel, sealhulgas vanuritel: kopsuhaigused, südame-veresoonkonna haigused, seedetrakti haigused, verehaigused, neeruhaigused, ainevahetushaigused, nakkushaigused, kasvajalised haigused, mürgistused.

  Sisehaiguste arst teades patsiendi sümptomeid ning kaebusi oskab koostada uuringuteplaani diagnoosi täpsustamiseks ning vajadusel suunata patsient õige kitsama spetsialiseerumisega eriarsti juurde.

  Sagedasemateks probleemideks, millega sisearst tegeleb on: südame-veresoonkonna haigused (kõrgvererõhutõbi, rütmihäired, südamepuudulikkus), venoosne tromboos (selle ravi ja profülaktika), aneemia diferentsiaaldiagnostika, tegeleb ka kasvaja kahtlusel haiguse otsimisele suunatud uuringute plaani koostamisega.

   

  Sisehaiguste arst ootab oma vastuvõtule patsiente: 

  • kes arvab, et tal võib olla mittekirurgiline siseorgani haigus (näiteks südame-veresoonkonna haigus, endokriinsüsteemi haigus, metaboolne sündroom, maksa- ja seedeelundkonna haigus);
  • kes soovib teada lisainformatsiooni haiguse olemusest, ennetusest, diagnostikast ja prognoosist;
  • kellel on raviskeemi puudutavad küsimused;
  • kellel on venoosse tromboosiga seotud küsimused – operatsioonieelne ja -järgne tromboosi profülaktika, lennutromboos;
  • kellel on haiguse ennetamisega seotud küsimused.
  • Sisehaiguste arst