Kes on sisehaiguste arst? Sageli on patsiendil üheaegselt mitu haigust ning kõik inimesel diagnoositud haigused vajavad jälgimist, ravi. Sisearst käsitleb haiget lähtudes haige organismist kui tervikust, võttes arvesse kõiki teadaolevaid kaasuvaid haigusi.
Sisearst on laia spetsialiseerumisega eriarst, kes omab teadmisi organsüsteemide mittekirurgilistest haigustest, nende olemusest, ennetusest, diagnostikast, ravivõimalustest ja prognoosist.
Sisehaiguste eriala tegeleb järgmiste haiguste diagnostika, ravi, intensiivravi ja nende haiguste ennetamisega täiskasvanutel, sealhulgas vanuritel: kopsuhaigused, südame-veresoonkonna haigused, seedetrakti haigused, verehaigused, neeruhaigused, ainevahetushaigused, nakkushaigused, kasvajalised haigused, mürgistused.
Sisehaiguste arst teades patsiendi sümptomeid ning kaebusi oskab koostada uuringuteplaani diagnoosi täpsustamiseks ning vajadusel suunata patsient õige kitsama spetsialiseerumisega eriarsti juurde.
Sagedasemateks probleemideks, millega sisearst tegeleb on: südame-veresoonkonna haigused (kõrgvererõhutõbi, rütmihäired, südamepuudulikkus), venoosne tromboos (selle ravi ja profülaktika), aneemia diferentsiaaldiagnostika, tegeleb ka kasvaja kahtlusel haiguse otsimisele suunatud uuringute plaani koostamisega.