Tagasi | 28.11.2017

Kas Sinu mees norskab?

Norskamine on tihedalt seotud probleemidega nagu suuhingamine ja uneapnoe ning sel on suur mõju inimese igapäevaelule ja tervisele. Kuivõrd norskaja ise oma häirest reeglina teadlik pole, on oluline, et just partner annaks sellest teada ja suunaks arstile.

Meie kliiniku unearsti ja kõrva-nina-kurguarsti dr Heisl Vaheri sõnul väljendub täiskasvanud patsientide suuhingamine tihti öises norskamises ning uneapnoes, mille tõttu ei püsi hingamisteed öösel lahti. „Uneapnoe näiteks võib pikas perspektiivis olla ohtlik, sest patsiendil võivad areneda ohtlikud südame-veresoonkonnahaigused ja suureneda infarkti ja insuldi oht,” ütles dr Vaher.
 Pikemalt saad lugeda sellest teemast ja dr Vaheri nõuannetest Naisteka artiklist.

Unenõustaja hoiatab: nutiseadmega une jälgimisest võib välja kujuneda unehäire

Nutikellad on väärt abimehed, millega oma unemuutustel silma peal hoida. Samas tasub aga jälgida, et une monitoorimisest ei areneks välja ortosomnia – ebatervislik kinnisidee ideaalse une saavutamiseks. Mida ortosomnia...
09.09.2022
Loe edasi

Vastuvõttu alustab Marii Haak

Meie meeskonnaga on liitunud psühholoog, unenõustaja Marii Haak. Tema juurde on oodatud vastuvõtule kõik täiskasvanud, kellel on mured une ja ärevusega, probleemid suhetes, depressioon
04.08.2022
Loe edasi

Vastuvõttu alustab Inna Grišakova

Meie meeskonnaga on liitunud psühholoog, pereterapeut Inna Grišakova, kelle vastuvõttudele on oodatud eesti- ja venekeelsed inimesed (lapsed, noorukid, täiskasvanud) nii paari- ja pereteraapiasse kui ka individuaalsesse psühhoteraapiasse.
08.07.2022
Loe edasi

Vastuvõttu alustab Natalja Mizerova

Meie meeskonnaga on liitunud psühholoog ja toitumisterapeut Natalja Mizerova, kes tegeleb nii individuaalse kui ka paarinõustamisega ning toitumisteraapiaga.
10.06.2022
Loe edasi

Vastuvõttu alustab Mailis Reinbaum

Meie meeskonnaga on liitunud füsioterapeut Mailis Reinbaum, kes peamiselt keskendub oma töös alalõualiigeste ja vaagnapõhjalihaste häiretele. Mailis tegeleb ka rasedate ja rasedusjärgse füsioteraapiaga.
03.06.2022
Loe edasi

Vastuvõttu alustab Meeri Kompus

Meie meeskonnaga on liitunud logopeed Meeri Kompus, kes tegeleb hääle- või neelamishäirete, kõnevoolavuse probleemide, haiguse tagajärjel tekkinud kõnepuude või müofunktsionaalsetest häiretest tingitud hääldusprobleemidega.
25.05.2022
Loe edasi

Eesti Töötukassa koostööpartner

Oleme alates 19.05.2022 Eesti Töötukassa tööalase rehabilitatsiooni teenuse osutamise koostööpartner Tallinnas. Sotsiaalkindlustusameti tegevusluba nr. SRT000211
23.05.2022
Loe edasi

Vastuvõttu alustab Lagle Reinup

Meie meeskonnaga ühineb psühholoog Lagle Reinup, kes töötab igapäevaselt laste, noorukite ja täiskasvanutega, pakkudes nii individuaalset teraapiat kui perenõustamist.
12.05.2022
Loe edasi

Ootame enda tiimi psühhoterapeuti, füsioterapeuti, psühholoogi ja tegevusterapeuti

Oled meie tiimi oodatud, kui Sind sütitab võimalus kujundada edulugu arenevas meditsiinivaldkonnas ja omad tahet panustada inimeste tervise edendamisele ning heaolu parandamisele.
02.03.2022
Loe edasi

Vastuvõttu alustab Kadri Järv-Mändoja

Meie meeskonnaga on liitunud nõustaja Kadri Järv-Mändoja, kes tegeleb individuaal-, paari- ja peretööga.
25.01.2022
Loe edasi

Ootame enda tiimi ADMINISTRAATOREID

Sinult ootame huvi meditsiinivaldkonna vastu, eelnevat kogemust klienditeeninduse alal, suurepärast suhtlemisoskust ja tugevat empaatiavõimet.
23.12.2021
Loe edasi

Ootame enda tiimi PEARAAMATUPIDAJAT

Sinult ootame soovitatavalt finantsalast kõrgharidust, eelnevat töökogemust pearaamatupidajana, tugevat analüüsioskust ja soovi olla tiimijuhi rollis.
23.12.2021
Loe edasi

Vastuvõttude taastamine 4 Kliinikus

Alates 18. maist alustame järk-järgult plaaniliste vastuvõttude taastamist. Võtame ootel olevate patsientidega mai kuu jooksul ühendust, et pakkuda neile vastuvõtuks uus aeg.
06.05.2020
Loe edasi

Podcastis „Mõttekoht“ oli külas psühholoog Liis Teesaar

Mis vahe on üksildusel ja üksindusel, kuidas need võivad mõjutada meie tervist ning kuidas nendega toime tulla?
15.04.2020
Loe edasi

Kuidas ebakindlas olukorras mure ja ärevusega paremini toime tulla?

On teada, et muretsemist tekitavad ebamäärased, uudsed ja ennustamatud olukorrad. Kuna praegune olukord maailmas vastab kõigile antud omadustele, on normaalne, et inimeste üldine ärevustase on hetkel tõusnud.
13.04.2020
Loe edasi

Psühholoog: meie igapäevased harjumused muutuvad arvatust tihemini

Harjumuste tekkimisest ja muutmisest räägib lähemalt psühholoog Kristjan Tamm.
06.04.2020
Loe edasi

Kaugvastuvõtud

Eriolukorra tõttu ei ole võimalik kliinikus plaanilisi vastuvõtte teha. Vastuvõtud toimuvad ainult kaugnõustamise teel. NB! Hetkeseisuga ei toimu kohapealsed vastuvõtud 17. maini, kuid vaatame olukorda üle igapäevaselt.
06.04.2020
Loe edasi

Kroonilises unepuuduses inimesed haigestuvad sagedamini viirushaigusesse

Eriolukord on muutnud üsna palju meie kõigi igapäevaelu. Suured ja ootamatud muutused tekitavad ärevust ja ebakindlust, paljudele mõjub ahistavalt liikumispiirang, suurel osal on tekkinud hirm ja mure oma töökoha...
01.04.2020
Loe edasi

Eriolukorras on rutiini seadmine väga oluline!

Rutiinid on meie isiklike harjumuste kogumid. Eriolukorras on varasemad sisseseatud elurutiinid justkui peapeale pööratud. Meie igapäevased rutiinsed tegevused on aga vundamendiks meie füüsilise ja vaimse tervise eest hoolitsemisel.
23.03.2020
Loe edasi

4 Kliiniku töökorralduse muudatus!

Seoses COVID-19 viiruse levikuga oleme teinud muudatusi kliiniku töökorralduses. LOE LÄHEMALT!
13.03.2020
Loe edasi

Adenoidi suurenemine ehk adenoidi hüpertroofia

Adenoidi hüpertroofia on adenoidi suurenemine. See asub piirkonnas, kus ninaõõs ja neel omavahel ühinevad. Ninaneelu avanevad ka keskkõrvaruumist alguse saanud kuulmetõrved. Adenoidi suurenemist soodustavad ülemiste hingamisteede põletikud ja allergiad.
20.02.2020
Loe edasi

Rahvusvaheline unepäev

13. märtsil tähistame koos ülejäänud maailmaga rahvusvahelist unepäeva! Tule osale ühel toredal sündmusel, kus võtame teemaks une ja stressi.
13.02.2020
Loe edasi

Psühholoog selgitab: kuidas tekivad halvad harjumused ja miks on neist raske lahti saada?

Meil kõigil on nii häid kui halbu harjumusi. Uue aasta saabudes annavad paljud meist endale lubadusi, et oma halbadest harjumustest vabaneda.
16.01.2020
Loe edasi

Psühholoog soovitab: ära suru muremõtteid ja tundeid alla, vaid jaga enda lugu teistega

Eestlastel on kombeks enda mured maha vaikida või siis proovida nendega ise hakkama saada. Kõik allasurutud emotsioonid võivad aga tulla tagasi kordades võimsamana. Kui algse probleemiga õigel ajal mitte...
13.12.2019
Loe edasi

Stress ja pinged ei lase magada?

Vähene uni süvendab pingeid ja tekitab mitmeid terviseprobleeme. Tuleb välja, et voodis meelepärase muusika kuulamine aitab mõtteid puhastada ja keha uinumiseks paremini ette valmistada.
29.11.2019
Loe edasi

Ülemaailmne vaimse tervise päev

10. oktoobril on ülemaailmne vaimse tervise päev, mille eesmärgiks on inimeste teavitamine vaimse tervise olemusest ja selle säilitamise võimalustest.
10.10.2019
Loe edasi

Professionaalne psühholoogiline abi − müüdid ja tegelikkus

4 Kliinik psühholoog Liis Teesaar kirjutab: kui see, mida teate psühholoogi töö kohta, pärineb televiisorist või filmidest, võib teil olla psühholoogi kabinetis toimuva kohta ekslik arusaam.
10.09.2019
Loe edasi

Hea unehügieen toob säravamad hommikud

Kvaliteetset und soodustav käitumine ja keskkond mõjutavad seda, kas ning kui kiirelt õhtul sängi pugedes magama jäädakse. Millised on unehügieeni reeglid ja miks neist tuleb kinni pidada, selgitab 4...
21.08.2019
Loe edasi

Kevadväsimuse vastu kohviga ei saa

Kevadeks on paljudel jaks otsas ja peas ainus mõte: olen omadega nii läbi, et ei jaksa enam midagi teha!
09.05.2019
Loe edasi

Ära lase head und käest

Ekslik on arvata, et aastate lisandudes väheneb ka unevajadus. Kui magad ööpäevas alla seitsme tunni, võib sul olla unehäire.
25.02.2019
Loe edasi

Nutiseade võtab une!

Meie kliiniku unenõustaja Jekaterina Ivanova annab nõu, millal on õige aeg nutiseade käest panna
19.02.2019
Loe edasi

Kuidas lapse käitumist kujundada? Nõuandeid lapsevanemale

Kui laps käitub halvasti on selle taga tihtipeale suurenenud frustratsioon ja sisse kogunenud emotsioonide rägastik, millega laps ei oska toime tulla. Lapsevanema üheks põhiliseks ülesandeks on oma lapsi enesevalitsemisele...
06.02.2019
Loe edasi

Ooperilauljast hääleterapeut jagab nippe kadunud hääle leidmiseks

Hääleteraapias on kõige olulisem hea koostöö patsiendiga, sõnas ooperisolist ning hääleterapeut Andres Köster tänases Kuku raadio saates «Patsiendiminutid».
05.02.2019
Loe edasi

“Patsiendiminutid” Kuku Raadios

Saates külas hääle ja müofunktsionaalne terapeut Andres Köster.
05.02.2019
Loe edasi

HEAD RAHVUSVAHELIST UNEPÄEVA!

Maailma uneorganisatsioon tähistab 15. märtsil Maailma Une Päeva. 2019 aasta märklauseks on valitud “Terve uni, terve vananemine”.
05.02.2019
Loe edasi

Mul ei tule und, kas võtta unerohtu?

"Unetus on selline kaval häire, mis hakkab iseennast toitma. Mida vähem inimene magab, seda rohkem ta une pärast muretseb."
05.02.2019
Loe edasi

Noortesaade “NOVA”

4 Kliinikus käis külas noortesaade "Nova". Saates uuritakse noortelt, mis kell võiks kool alata ja kui palju noored magavad. Noorte unega seotud probleemidest räägib unearst-psühhiaater dr Tuuliki Hion.
05.02.2019
Loe edasi

Tarkusehamba eemaldamine

Näo- ja lõualuukirurg tegeleb ka tarkusehammaste ja retineerunud hammaste eemaldamisega. Meie Tallinna kliinikus on võimalik protseduure läbi viia nii lokaal- kui ka üldanesteesias.
04.02.2019
Loe edasi

Arst õpetab: kuidas norskamisest lahti saada?

Igaüks meist on norskamisega kokku puutunud: kas nurrume või noriseme mõnikord ise või siis norskab meie voodikaaslane. Osasid inimesi saadab see kogu elu, teistel tuleb norskamist ette juhul, kui...
29.01.2019
Loe edasi

Uni ei tule – mida ette võtta?

Unehäired on muutunud viimasel kümnendil aktuaalseks meditsiini- ja sotsiaalseks probleemiks. Selle all kannatavad üle poole üle 65aastastest.
25.01.2019
Loe edasi

Unenõustaja õpetab: kui tahad hästi magada, siis tuleb sul treenida just sellisel kellaajal

Millal treenida, kui tahad, et öösel tuleks hea uni? Ajakirjas Tervis Pluss annab nõu 4 Kliinik unenõustaja Kene Vernik.
20.12.2018
Loe edasi

Hääl korda teraapiaga

Hääle olemasolu tundub tavapärane. Alles selle muutumisel või kadumisel tajume, et tegemist on osaga tervisest, mida tuleb hoida. Vahel piisab hääle korrashoiuks puhkusest või teraapiast, kuid mõnikord viib häire...
20.12.2018
Loe edasi

Kanal 2 saade “Hommik!”

Unenõustaja Kene Vernik jagas nippe, kuidas tulla toime unehäiretega.
12.12.2018
Loe edasi

Spetsialist õpetab: millal ja kuidas tuleks unehäirete raviks kasutada melatoniini?

Unehäired on levinud probleem, mis mõjutab nii inimeste töövõimet, tervist kui ka eluga rahulolu.
28.11.2018
Loe edasi

Parem uni tähendab paremat elu

Kui tähtis on kvaliteetne uni? Miks me üldse magama peame? Kuidas trenn meie und mõjutab?
13.11.2018
Loe edasi

UNETUS ON MURETSEMISE RINGKÄIK

Tihti arvatakse ekslikult, et unetus tähendab vaid raskusi uinumisega, kuid nii see pole. Unetusel, nagu kurjuselgi, on mitu nägu.
11.11.2018
Loe edasi

“Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Saates külas 4 Kliinik unearst ja psühhiaater Tuuliki Hion. Teemaks liigunisus, kuidas seda ära tunda ja kuidas sellega toime tulla.
10.11.2018
Loe edasi

Sa pead seda teadma: mis haigus on astma ja keda see kõige rohkem ohustab?

Mis see astma täpselt on, kuidas avaldub ja mismoodi ravitakse, selgitab 4 Kliiniku pulmonoloog dr Ott Kiens.
07.11.2018
Loe edasi

Hea unehügieen toob säravamad hommikud

Kvaliteetset und soodustav käitumine ja keskkond mõjutavad seda, kas ning kui kiirelt õhtul sängi pugedes magama jäädakse.
07.11.2018
Loe edasi

Kui uni ei tule ega tule

Unehäirete all kannatab väga suur hulk ela­nikkonnast. Pikaaegne magamatus mõjutab lõpuks aga nii tervist kui ka igapäevaelu.
07.11.2018
Loe edasi

Rahutute jalgade sündroom põhjustab unehäireid

4 Kliinik unenõustaja, unetehnoloog ja psühholoog Kene Vernik räägib 60+ tervises, kuidas rahutute jalgade sündroom on täiskasvanute, enamasti naiste seas esinev unehäire.
07.11.2018
Loe edasi

Miks kellakeeramisreferendum ei ole hea mõte

Kui kellakeeramise teema referendumile panna, siis ei saa hääletada need, keda see teema kõige enam puudutab: lapsed ja noorukid.
29.10.2018
Loe edasi

Kellakeeramist ei saa rahva asjaks jätta

EMOTSIOONIDE AJEL. Rahvahääletusel lähtutaks emotsioonidest ja teaduslikud seisukohad jääksid tähelepanuta.
29.10.2018
Loe edasi

See mõjutab meid kõiki | Uue ärkamisajaga mitmepäevase kohanemise tagajärgedeks võivad olla liiklusõnnetuste sagenemine, õppimisvõime langus ning tervisehädad

Sel sügisel on kellakeeramine taas teemaks. Selgitame, kuidas see meie tervist mõjutab.
24.10.2018
Loe edasi

Valmistuma pead juba praegu: väldi unevõlga kellakeeramise eel

Järgmisel pühapäeval keeratakse kella ja selleks, et sul oleks lihtsam järgnevat nädalat üle elada, peaksid hakkama end juba praegu ette valmistama.
22.10.2018
Loe edasi

Kosutava une saladus peitub igas inimeses endas, kuid leidub ka abi!

Uneprobleemidega inimesi leidub 4 Kliinik kõrva-nina-kurguarsti ja unearst Epp Pooli sõnul igas tutvusringkonnas, ent sageli ei teadvusta nad, et uni on häiritud.
11.10.2018
Loe edasi

“Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Saates külas 4 Kliinik füsioteraapia ja müofunktsionaalse teraapia spetsialist Iti Müürsepp. Saates räägitakse, mis paraku võib jääda kahe silma vahele, kuidas täiskasvanud ja lapsed seisaksid ja käiksid õigesti ning...
18.09.2018
Loe edasi

Kanal 2 saade “Hommik”

4 Kliinik kõrva-nina-kurguarst/unearst dr Heisl Vaher räägib Kanal 2 saates «Hommik!», kuidas elada norskajaga!
12.09.2018
Loe edasi

JÄLGI END ISE: märgid, mis viitavad depressioonile

Depressioonile võib viidata järgmiste tunnuste esinemine:
11.09.2018
Loe edasi

Töötamine “võitle või põgene” ajastul

4 Kliinik unenõustaja, unetehnoloog ja psühholoog Kene Vernik paneb südamele, et esmaslt on oluline korralik uni.
05.09.2018
Loe edasi

Raevuhoog võib viia infarktini!

Kardioloogide kõrval kommenteerib antud teemat 4 Kliinik psühhiaater Juhan Kaldre, kuidas psüühikaprobleem suurendab selle juures riske.
02.09.2018
Loe edasi

Harjutage lapsed kooliaegse unerütmiga!

Pika suvega on lapsed harjunud hommikuti kaua magama ja et peagi algav kooliaasta ei tooks kaasa piinavat unevõlga, oleks kaval kohe täna hakata neid tasapisi kooliaegse unerežiimiga harjutama.
31.08.2018
Loe edasi

Kas kõigil lasteaialastel on vaja lõunaund?

Terevisioonis räägib laste uneteemadel 4 Kliinik kõrva-nina-kurguarst/unearst dr Heisl Vaher.
29.08.2018
Loe edasi

Unenõustaja Kene Vernik: õhtust või hommikust und on võimalik juurde kasvatada

Kui uni ei ole kosutav, soovitab unenõustaja Kene Vernik pöörduda spetsialisti poole. Uneuuringud aitavad hinnata une kvaliteeti, misjärel saab parandada unerütmi.
16.08.2018
Loe edasi

“Augustiunetuse standardvarustus”

Meil oli meeldiv võimalus osaleda Augustiunetuse sumedal ja meeldival üritusel Pärnus, mis kutsus mitte magama vaid sisustas päeva ja öö rõõmustavalt ja vahelduspakkuvalt. 4 Kliinik psühhiaater/unearst Dr Tuuliki Hion...
14.08.2018
Loe edasi

Eesti laste uni on võrreldes Põhjamaade eakaaslastega unega väga kehv

Eesti laste kehv uni võib suuresti tuleneda karmist korrast lasteaedades: range 2,5 tundi lõunauinakuaega on selgelt liiga palju ja selle üle arutlesid psühholoog Kene Vernik, unearst Heisl Vaher ning...
13.08.2018
Loe edasi

TULGE KUULAMA!

Arvamusfestivalil 10.08.18 kell 16.00 astuvad ülesse Kene Vernik ja dr Heisl Vaher, et arutada teemat: "Kas Eesti lasteaedade lõunauinaku pikkus on mõistlik?"
07.08.2018
Loe edasi

“Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Saates külas 4 Kliinik pulmonoloog dr Ott Kiens. Saates on vaatluse all kopsud, astma, uni ja kõik muu sellega seonduv.
30.06.2018
Loe edasi

“Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Saates külas 4 Kliinik anestesioloog dr Veiko Herodes. Saates räägitakse mis on anesteesia ja kõik seonduv sellega.
16.06.2018
Loe edasi

Ka lastel võib esineda uneapnoed

Ravimata lapseea uneapnoel on mitmeid tõsiseid tagajärgi, mida on hilisemas elus raske korrigeerida, rääkis nina-kõrva-kurguarst Heisl Vaher konverentsil Kliinik 2018.
12.06.2018
Loe edasi

“Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Saates külalisteks on 4 Kliinik kõrva-nina-kurguarst ja kirurg Lauri Käis ning voice massage teraapia spetsialist/müofunktsionaalne terapeut Andres Köster. Saate teemaks on hääl, millest hääle asjatundjad räägivad pikemalt.
02.06.2018
Loe edasi

Millest räägivad sinu unenäod?

Igal õhtul, kui pea padjale paned, kaotad sa kontrolli ja oled avatud unenägude maailmale.
30.05.2018
Loe edasi

Raadio 2 saade “Hommik”

Iga – teisipäevases “Hommik” saate unerubriigis on seekord külas 4 Kliinik kliiniline psühholoog/kliiniline neuropsühholoog René Randver. Juttu tuleb igapäevastest asjadest, mis meie und mõjutavad.
29.05.2018
Loe edasi

“Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Saates külas ITK diagnostikakliiniku juhataja gastroenteroloog dr Toomas Kariis. Millised on viisid, kuidas inimene saab söömisega endale halba teha ja milline on normaalne toitumine, millega seedekulgla toime tuleb?
26.05.2018
Loe edasi

ARSTI TOIMIVAD NIPID: kuidas pääseda unetuse küüsist

Tead seda tunnet, kui seljataga on magamata öö? Keha on väsinud, mõte ei liigu, keskendumine on võimatu ning kõik tundub keeruline ja ärritav. Või oled üks neist, kellel see...
26.05.2018
Loe edasi

Raadio 2 saade “Hommik”

Iga - teisipäevases "Hommik" saate unerubriigis on seekord juttu uneapnoest ja saates külas 4 Kliinik unearst dr Heisl Vaher ja Marek Strandberg.
22.05.2018
Loe edasi

“Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Saates külas ITK diagnostikakliiniku juhataja gastroenteroloog dr Toomas Kariis. Räägitakse, mis toimub inimese sees ja millega tegeleb gastroenteroloog.
19.05.2018
Loe edasi

Raadio 2 saade “Hommik”

Saates külas 4 Kliinik unearst ja psühhiaater dr. Tuuliki Hion, teemaks erinevad unehäired ja see mida me une ajal teeme.
15.05.2018
Loe edasi

Mis on unehäire ja kuidas seda diagnoosida?

Terviseuudiste raadiosaade unearst Heisl Vaheriga annab ülevaate, miks me vahel halvasti magame, mida nimetada unehäireks ja kuidas seda diagnoosida.
11.05.2018
Loe edasi

Koormusastma põdemine ei tõmba sporditegemisele kriipsu peale

Oled tantsutrennis ja vihud rütmika muusika saatel sammukombinatsioone, mida treener ette näitab. Kõik on hästi, kuniks äkitselt tabab sind hirmus köhahoog ja kopsud hakkavad vilisema. Stopp! Selleks korraks on...
08.05.2018
Loe edasi

“Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Kuku Raadio saates “Mõtle tervelt” on külas 4 Kliinik neuropsühholoog René Randver. Räägitakse inimese vananemisest, närvisüsteemist ja mis juhtub inimese ajuga.
05.05.2018
Loe edasi

“Pealtnägija”

Kristjan Pihl saatest "Pealtnägija" käis 4 Kliinikus uneuuringul ja meie unenõustaja/unetehnoloog/psühholoog Kene Vernik kommenteerib antud olukorda.
02.05.2018
Loe edasi

“Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Kuku Raadio "Mõtle tervelt" saates on külas Eesti Haigekassa juht Rain Laane. Haigekassa puudutab meid kõiki ning jutt ei tahtnud lõppeda ka siis kui saateaeg juba täis räägitud oli.
28.04.2018
Loe edasi

Millest räägivad sinu unenäod?

Igal õhtul, kui pea padjale paned, kaotad sa kontrolli ja oled avatud unenägude maailmale. Painajad, absurdsed olukorrad, piinlikud hetked või hoopis põnevad seiklused – sa ei tea, mis tuleb....
25.04.2018
Loe edasi

Raadio 2 saade “Hommik”

Saates külas dr. Juhan Kaldre, 4 Kliinik psühhiaater ja unearst. Jätkame une teemal, seekord räägime ergutitest.
24.04.2018
Loe edasi

“Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Kuna on südamekuu, siis on saates külas PERH-i kardioloog dr Urmet Arus ja kardiokirurg-vanemarst dr Günter Taal, et rääkida teemal, mida tähendavad südamerütmihäired.
21.04.2018
Loe edasi

Ravimata uneapnoe kahandab igapäevast toimetulekuvõimet nii tööl kui ka kodus

Et ravimata uneaegse hingamishäire ehk uneapnoega kaasneb päevane liigne unisus ja väsimus, keskendumisraskused ja mäluhäired, siis langeb elukvaliteet ning tekivad tervisehäired, mis raskendavad päevast toimetulekut nii liikluses, tööl kui...
17.04.2018
Loe edasi

Raadio 2 saade “Hommik”

Saates külas 4 Kliinik unearst ja psühhiaater dr. Tuuliki Hion, seekord teemaks liigne unisus.
17.04.2018
Loe edasi

ETV saade “Ringvaade”

4 Kliinik Voice Massage teraapia ja müofunktsionaalse teraapia spetsialist Andres Köster näitas ETV saates "Ringvaade" abikaasa ja ooperilaulja Juuli Lille peal järele, kuidas saab häält masseerida.
16.04.2018
Loe edasi

16. aprillil 2018 tähistatakse Eestis 7. korda rahvusvahelist häälepäeva

4 kliinik kõrva- nina-kurguarstid, hääle- ja müofunktsionaalsed terapeudid ja psühholoogid avaldavad oma igakülgset toetust oma kolleegidele hääle rolli ja hääle tervise teemade laiemale teadvustamisele.
16.04.2018
Loe edasi

“Mõtle tervelt” Kuku Raadios

PERH-i kardioloog dr Urmet Arus käis külas Kuku Raadio saates "Mõtle tervelt", et rääkida nii südamehaigustest kui ka südametervisest.
14.04.2018
Loe edasi

Lapse uni ja sellega seotud unehäired

Uni on arenev närvisüsteemi põhiline tegevus.
10.04.2018
Loe edasi

Raadio 2 saade “Hommik”

Kui suur on meie tegelik unevajadus ja mis on unevõlg, sellest räägib saates 4 Kliinik psühhiaater ja unearst Tuuliki Hion.
10.04.2018
Loe edasi

Uneaega kärpiv nutisõltuvus sunnib lapsed koduõppele

Nuti- ja arvutisõltuvus tekitab noortele uneprobleeme, mille tagajärjel jäävad nad koduõppele või kukuvad lausa koolist välja.
10.04.2018
Loe edasi

“Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Stuudios külas 4 Kliinik psühhiaater ja unearst dr Tuuliki Hion. Saates tuleb juttu täiskasvanute hüperaktiivsusest, tähelepanuhäirest, ärevusest ning paljust muustki.
09.04.2018
Loe edasi

“Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Saates külas 4 Kliinik kõrva-nina-kurgu ja unearst dr Heisl Vaher ning unenõustaja, unetehnoloog ja psühholoog Kene Vernik, juttu tuleb teismeliste unest.
31.03.2018
Loe edasi

Unearst Heisl Vaher: kellakeeramisele tuleks lõpp teha!

Juba ammuilma pole põhjust kaks korda aastas kella keerata, aga ometi teeb veerand maailma elanikkonnast endiselt kellatrikki.
26.03.2018
Loe edasi

Kellakeeramise varjuküljed: päevane unisus ja keskendumisraskused

Pühapäeval jõudis kätte aeg, mil talvepimedusest tülpinud ja vitamiinivaeguse all kannatav eestlane läheb üle suveajale.
26.03.2018
Loe edasi

Kümnes saade “Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Stuudios külas kõrva-nina-kurguarst ja unearst dr Heisl Vaher ning lasteneuroloog Kadi Veri.
24.03.2018
Loe edasi

Unearst kinnitab: meie geenidesse on sisse kodeeritud talveaeg

Kui jutuks tuleb kellakeeramine, on alati hulk inimesi, kes väidavad, et neid see ei mõjuta üldse ja nad elavad kellaaja muutmise probleemideta üle.
24.03.2018
Loe edasi

10 tunnust, kuidas aru saada, et sõbral on depressioon

4 Kliinik psühhiaater ja unearst dr Tuuliki Hion toob välja 10 põhjust, kuidas tunda ära lähedasel probleem.
22.03.2018
Loe edasi

Üheksas saade “Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Stuudios külas 4 Kliinik kõrva-nina-kurgu ja unearst dr Heisl Vaher ja lasteneuroloog Kadi Veri.
17.03.2018
Loe edasi

Ees on kellakeeramine: mida sinu keha sellest arvab?

Märtsi viimasel pühapäeval, sedapuhku 25. kuupäeval keeratakse kell tunni võrra suve poole.
16.03.2018
Loe edasi

Eestlased depressiooni poolest esirinnas: kuidas vaimset tervist ravida?

Depressiooni ravimisega oodatakse enamasti pikalt, ravi on aga efektiivseim kohe peale esimest depressiooni ilmnemist.
10.03.2018
Loe edasi

24 tundi avatud kauplus on klientidele hea, kuid mis saab öösel töötajate tervisest?

1,25-kordne palk võib motiveerida paljusid öisele tööle, kuid samaaegselt tuleks võtta arvesse terviseriske, mis unerütmi häirimisega kaasnevad.
03.03.2018
Loe edasi

Antidepressantide kõrvaltoimed ei ole ületamatu probleem — enamasti on need ohutud ja mööduvad!

Dr. Juhan Kaldre 4 Kliinik psühhiaater räägib kuidas depressiooni ja ärevushäirete raviks määratakse sageli antidepressante, eriti kui häire on raske, põhjustab see olulisi kannatusi ja alandab töövõimet ning toimetulekut....
01.03.2018
Loe edasi

Mis asi on voice massage teraapia ja kuidas võiks see sind aidata?

4 Kliinik Voice Massage teraapia ja müofunktsionaalse teraapia spetsialist Andres Köster
01.03.2018
Loe edasi

MyHits Hommik: intervjuu Kene Vernikuga

Veebruari kuus oli 4 Kliinik unenõustaja, unetehnoloog ja psühholoog Kene Vernik külas MyHits Hommikusaates ning tuleb juttu sellest, kas inimesel on võimalik magada järgi?
26.02.2018
Loe edasi

Seitsmes saade “Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Stuudios külas 4 Kliinik uneõde ja Lääne-Tallinna Keskhaigla ämmaemand Siret Leoke ja 4 Kliinik kliiniline psühholoog Krista Peet.
26.02.2018
Loe edasi

Kurgumandlite põletikud võivad tekitada teisigi probleeme peale piinava kurguvalu

Kurgumandlid ehk neelumandlid ehk tonsillid on paarilised lümfaatilise koe kogumikud, mis asetsevad eesmise ja tagumise kurgukaare vahel.
19.02.2018
Loe edasi

Kuues saade “Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Stuudios külas 4 Kliinik pea- ja kaelakirurgid dr INDREK MIKOMÄGI ja dr LAURI KÄIS.
17.02.2018
Loe edasi

Neuroloog selgitab: viis levinumat põhjust, miks käsi valutab

Käevalu on üks sagedasemaid arstile pöördumise põhjusi, mõjutades kuni 10% elanikkonnast.
14.02.2018
Loe edasi

Arst hoiatab: kõige levinumad viiruste levimise kohad on ukselingid, arvuti klaviatuur ja ühised toidunõud

4 Kliiniku kõrva-nina-kurguarst dr Risto Vaikjärv hoiatab, et levinuim viis pisikute levitamiseks on kätele köhimine ja samade kätega ukselinkide või toidunõude puutumine.
14.02.2018
Loe edasi

PSÜHHIAATER KUMMUTAB MÜÜDI: „Antidepressandid ei tekita sõltuvust!“

"Antidepressandid ei tekita tungi aine tarvitamise järele ega muid sõltuvusprobleeme.
13.02.2018
Loe edasi

MyHits Hommik: intervjuu Kene Vernikuga

Veebruari kuus oli 4 Kliinik unenõustaja, unetehnoloog ja psühholoog Kene Vernik külas MyHits Hommikusaates, kus tuleb juttu, kuidas nutiseadmed meie und mõjutavad?
12.02.2018
Loe edasi

Viies saade “Mõtle tervelt” Kuku Raadios

KUKU raadio stuudios on seekord 4 Kliinik arstid dr INDREK MIKOMÄGI ja dr RISTO VAIKJÄRV. Juttu tuleb kõrva- ja kurguhaigustest.
10.02.2018
Loe edasi

KURGUPÕLETIK: millal on tegu viirusliku ja millal kroonilise tõvega?

Hommikul ärgates on kurk punane ja kohvilonks läheb alla väga vaevaliselt.
06.02.2018
Loe edasi

MyHits Hommik: intervjuu Kene Vernikuga

Veebruari kuus oli 4 Kliinik unenõustaja, unetehnoloog ja psühholoog Kene Vernik külas MyHits Hommikusaates, kus ta räägib unest, magamisest ja kõigest muust seonduvaga.
05.02.2018
Loe edasi

Neljas saade “Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Saate teada, miks on just nina-kurgu-kõrvatohterdus aga ei ole näiteks silma-nina-kurgu-kõrvatohterdust.
03.02.2018
Loe edasi

Kardetud tablett päästis minu… ja lapsed

“Muretsesin ja kartsin laste pärast peaaegu kogu aeg. Ärevust toitis magamatus ja tükkhaaval hakkas see mind murdma.” Kahe väikelapse ema kirjeldab, kuidas ärevusest sai hirmutav igapäev ja mil moel...
01.02.2018
Loe edasi

Raadio 2 saade Hommik!

Dr Heisl Vaher räägib kella keeramise mõjust tervisele
01.02.2018
Loe edasi

TV3 UUDISED

Doktor Heisl Vaher kellakeeramisest: meie vööndi inimestele on tervislikum jääda talveajale
30.01.2018
Loe edasi

Terviseleht! Kes on psühhiaater, kes on psühholoog, kes on psühhoterapeut?

Saade “Mõtle Tervelt!” on mõeldud selleks, et avada me ditsiini erinevaid aspekte, tutvustada inimestele seda, kuidas üks või teine valdkond meditsiinis toimib ja mis asi on terviklik ravi.
30.01.2018
Loe edasi

Terviseleht! Kuidas märgata enesetapumõtteid?

Saade "Mõtle Tervelt!" on mõeldud selleks, et avada meditsii­ni erinevaid aspekte, tutvustada inimestele seda, kuidas üks või teine valdkond meditsiinis toimib ja mis asi on terviklik ravi.
30.01.2018
Loe edasi

Mida teha, kui enam ei jõua rääkida ja hääl ei tule välja?

Tunned, et tööpäeva lõpul on hääl väsinud, enamgi veel, suust ei taha tulla enam piuksugi. Ei jaksa sõpradegagi rääkida, hääl on närtsinud ning kõne katkendlik ja siis veel suur...
30.01.2018
Loe edasi

Uudis+. Heisl Vaher kellakeeramise kahjulikkusest

Soome valitsus teeb Euroopa Liidule ametliku ettepaneku kellakeeramine lõpetada. Peaminister Jüri Ratase sõnul väärib idee tõsiselt kaalumist.
29.01.2018
Loe edasi

Kolmas saade “Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Teemaks sõltuvused ja nendega seonduv. Juttu tuleb nii alkoholist, kanepist kui ravimitest tekkinud sõltuvustest.
29.01.2018
Loe edasi

Unearstid ootavad kellakeeramisest loobumist juba märtsis

Eesti Unemeditsiini Seltsi president unearst Heisl Vaher ütles, et nad loodavad isegi, et kellakeeramisest loobutakse juba nüüd märtsis
25.01.2018
Loe edasi

Unearst: väsinuna autorooli istumine on ohtlik

Dr Heisl Vaher räägib Terevisioonis magamatusest, unepuudusest ning kellakeeramise loobumisest!
25.01.2018
Loe edasi

Teine saade “Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Eestis on peamiseks kuni 30 aastaste noorte meeste surma põhjuseks enesetapp.
20.01.2018
Loe edasi

Talvedepressiooni kõrghooaeg on käes

Hooajaliste meeleoluhäirete kõige sagedasema vormi ehk talvemasenduse kõrghooaeg on praegu käes.
18.01.2018
Loe edasi

Millist võimalust valida? Hingamishäire limiteeritud uuring, polügraafia või polüsomnograafia

Uneaegsed hingamishäired on sagedane terviseprobleem, moodustades kuni 30% kõigist unehäiretest.
17.01.2018
Loe edasi

Esimene saade “Mõtle tervelt” Kuku Raadios

Saates külas 4 Kliiniku psühhiaatrid dr Kati-Riin Simisker ja dr Meeri Pennar.
17.01.2018
Loe edasi

Magades turvaliselt tööle?

Kõigile on arusaadav, et oleme ohustatud vähese une all kannatanud kaasliiklejatest - nii unisest juhist roolis kui ka jalakäijast, kes tähelepanematusest astub auto alla.
16.01.2018
Loe edasi

Hea une pandimajas on päris suur valik

Me kõik vajame und. Mida võtta aga ette siis, kui meil seda pole? Unetuse põhjuste väljaselgitamisel ja abi otsimisel on suur osa inimese sisemistel veendumustel.
16.01.2018
Loe edasi

Ravimid võivad une kihva keerata?

Hiline õhtu on käes, kuid uni ei taha kuidagi tulla. Hinges on ärevus, süda klopib ja maad võtab hirm magamata öö eest. Lihtne on sellisel juhul tarbida unerohtu. Kuid...
12.01.2018
Loe edasi

Uneapnoe ja unetus – kaks kõige levinumat uneröövlit

Kaks kõige enam inimesi kimbutavat uneprobleemi on uneapnoe ja unetus.
10.01.2018
Loe edasi

Parasomniad – kas huvitav eripära või hoopis tõsine probleem

Meditsiiniliselt loetakse parasomniateks unehäireid, mida iseloomustab ebatavaliste liigutuste, emotsioonide ning tajude ja unenägude esinemine.
10.01.2018
Loe edasi

Norskamise- ja Uneapnoe ravi suusisese aparaadiga

Uneaegsed hingamishäired ja norskamine mõjutavad oluliselt inimeste päevast enesetunnet.
10.01.2018
Loe edasi

Kui inimesel pea valutab, mis siis valutab?

Pole just vähe inimesi, kes kurdavad, et neil on peavalud ja kõikvõimalikud muud neuroloogilised hädad.
28.12.2017
Loe edasi

Kas rahustava toimega taimsed toidulisandid on alati ohutud?

Rahustavate ja und soodustavate preparaatide rohkus apteegis võtab silme eest kirjuks ning vähem teadlik ostja vajab selle valimisel kindlasti apteekri abi, et välistada võimalik oht tervisele.
28.12.2017
Loe edasi

Teised on täna koos pere ja lähedastega, aga minul pole kedagi ja pean üksi jõule tähistama…

Üksinduse tunne jõulude ajal võib tabada valusasti neid, kes peavad mingil põhjusel pühad üksi veetma — on selle põhjuseks ajutine eemalolek, lähisuhtest lahkuminek või lähedase surm.
23.12.2017
Loe edasi

Aktiivsusmonitor toob selguse une kvaliteedi ja füüsilise aktiivsuse kohta

4 Kliiniku alla kuuluva Hea Une Keskuse unenõustaja ja unetehnoloog Kene Vernik teab oma pikaajalisele kogemusele toetudes, millistest nippidest ja vahenditest paraneb une kvaliteet – tuleb välja, et kõik...
15.12.2017
Loe edasi

Otsime oma meeskonda logopeedi

Spetsialisti, kes tegeleks väikelaste suuõõne funktsioonide arendamisega.
13.12.2017
Loe edasi

Kas ja kuidas tohiks viha välja elada

Meie pereterapeudid selgitavad viha tagamaid, kas ja kuidas tohib viha välja elada ja mis juhtub siis, kui seda pidevalt maha suruda.
11.12.2017
Loe edasi

Mis ajab lapsi ennast kaamera ees alasti kiskuma?

Eesti Päevalehe artikkel alaealiste seksivideotest jahmatas paljusid lapsevanemaid. Kas on võimalik, et ka minu laps tegeleb selliste asjadega? Miks ta seda teeb? Kas ja kuidas peaksin vanemana seda teemat...
06.12.2017
Loe edasi

Öised seiklused väikelastega

Sageli ei piisa ka sellest, kui on käidud vannis, pestud hambad, loetud unejuttu ja lamp kustu pandud – trall kestab ikka edasi. Lapsed ei taha või ei oska uinuda....
01.12.2017
Loe edasi

Öine WC-ralli – harjumus või haigus?

Öine WC vahet saalimine võib olla tüütu harjumus, ent see võib viidata ka mõnele tõsisemale terviseprobleemile, nagu näiteks uneapnoe. Ka unetuse ja ärevusega kaasneb sageli tung tualetis käia.
01.12.2017
Loe edasi

Delfi: uus erakliinik tutvustas kontseptsiooni ja tulevikuplaane

Delfi kajastas 4 Kliinik brändi, meeskonda, kontseptsiooni.
23.11.2017
Loe edasi

PRESSITEADE

Uus erameditsiini ettevõte 4 Kliinik tutvustas täna ajakirjanikele oma erahaigla kontseptsiooni, meeskonda ja uut brändi.
21.11.2017
Loe edasi

Koolitus “Lapse- ja noorukiea söömishäired”

Koolitus toimub 6.detsembril 4 Kliinik koolituskeskuses. Koolitus on sertifitseeritud Eesti Psühhiaatrite Seltsi poolt.
10.11.2017
Loe edasi

Koolitus “Pereteraapia”

Koolitus toimub 5.detsembril 4 Kliinik koolituskeskuses. Koolitus on sertifitseeritud Eesti Psühhiaatrite Seltsi poolt.
10.11.2017
Loe edasi

Koolitus “Kõrvavalu”

Koolitus toimub 21.novembril koostöös Eesti Kõrva-Nina-Kurguarstide ja Pea- ja Kaelakirurgia Seltsiga.
06.11.2017
Loe edasi

Otsime Tallinna kliinikusse administraatorit

Meie sõbralik meeskond ootab hea suhtlemis- ja organiseerimsoskusega positiivset inimest.
19.09.2017
Loe edasi

Külmetushaigused

Külmetushaiguste all mõistetakse ülemiste hingamisteede ägedat põletikulist haigust, mis on põhjustatud mitmete erinevate viiruste poolt (nt.rinoviirus, koronaviirus, RSV jne).
22.05.2017
Loe edasi

Buteiko hingamisteraapia

Meditsiiniajakirjas Hambaarst avaldati füsioterapeudi Nele Pihla artikkel “Buteiko hingamisteraapia.”
18.05.2016
Loe edasi

Oluline teada: miks süda vahepeal “rütmist välja” läheb

Viimastel aastatel on leitud üha rohkem uneprobleemide ning südame rütmihäirete vahelisi seoseid, eelkõige puudutab see obstruktiivset uneapnoed, kirjutab 4 Kliiniku pulmonoloog dr Ott Kiens.
14.05.2016
Loe edasi

Meeskonnatöö olulisus hambumusanomaaliate ennetamises

Meditsiiniajakirjas Hambaarst avaldati ühistööna valminud artikkel “Hambumusanomaaliate ennetamine nõuab meeskonnatööd”. Allpool on lihtsustatud kokkuvõte sellest artiklist.
14.01.2016
Loe edasi

Suuhingamine ja selle mõju tervisele

Palju räägitakse suuhingamise kahjulikust mõjust hammaskonna arengule, kuid õhku jääb veel palju küsimusi: Miks inimestel üldse kujuneb suuhingamine? Kas suuhingamine on kõigest halb harjumus ja hingamist saab lihtsalt ümber...
04.01.2016
Loe edasi

Maga end ilusaks! 6 head nippi, kuidas uni enda kasuks tööle panna!

Kui sa pikka aega hästi ei maga, hakkab see mõjutama kogu sinu elu. Kuidas paremini magada?
07.02.2015
Loe edasi

Kurgumandlite põletikud võivad tekitada teisigi probleeme peale piinava kurguvalu

Kurgumandlid ehk neelumandlid ehk tonsillid on paarilised lümfaatilise koe kogumikud, mis asetsevad eesmise ja tagumise kurgukaare vahel.
06.02.2015
Loe edasi