Pea- ja kaelakirurgia

Pea- ja kaelakirurgia tegeleb pea- ja kaelapiirkonna kasvajaliste haiguste kirurgilise ravi ja piirkonna plastiliste ja taastavate operatsioonidega. Paljusid operatsioone saab läbi viia kohaliku tuimastusega ja teostada vastuvõtuga samal päeval. Keerulisemate operatsioonide puhul võib osutuda vajalikuks üldanesteesia. Sellisel juhul lepitakse kokku sobiv operatsioonipäev.

   

  Hea- ja pahaloomuliste nahakasvajate kirurgia, nahakahjustuste plastiline korrektsioon

  Nahakasvajad on väga levinud haigused. Noorematel inimestel esineb sageli papiloomiviirustest põhjustatud healoomulisi tüükaid, vanematel naha UV-kiirguskahjustusest nahakeratoose ja nahavähki. Pahaloomulise melanoomi tekkimise peamised riskifaktorid on UV-kiirgus, muutunud sünnimärgid ja hele nahk. Efektiivseim nahakasvajate ravi on nende kirurgiline eemaldamine. Pea ja kaela, kuid eriti näo piirkonnas on väga oluline funktsionaalne ja esteetiline tulemus, mille tagamiseks on pea- ja kaelakirugias välja töötatud spetsiaalsed operatsiooni ja nahaplastika meetodid.

   

  Plastiline kirurgia

  Huulte, silmalaugude, kulmude, välisnina või kõrvalestade defektid on kas kaasa sündinud või ajaga tekkinud. Need võivad märkimisväärselt mõjutada inimese välimust ja raskematel juhtudel olla ka funktsionaalse häire aluseks.

   

  Nahaaluskoe kasvajate kirurgia

  Nahaaluskoes on peamised probleemid seotud rasu- ja higinäärmete kasvajate ning tsüstidega, aga ka nahaaluse rasvkoe kasvaja – lipoomiga.

   

  Suu limaskesta ja süljenäärmete kasvajate kirurgia

  Limaskestade moodustised ja kasvajad vajavad erilist tähelepanu ja oskuslikku käsitlemist, sest piirkonna pahaloomulised kasvajad võivad kujuneda väga rasketeks haigusteks. Süljenäärmete kasvajad vajavad üldjuhul kirurgilist ravi.

  • Pea- ja kaelakirurgia