Tegevusteraapia all mõistame inimese füüsilise ja psüühilise seisundi mõjutamist eesmärgipäraselt valitud tegevuse kaudu, et aidata saavutada parimat võimalikku toimetulekutaset igapäevaelus vajalike tegevuste sooritamisel.
Tegevusterapeut on tegevuse ja tegevusvõime spetsialist, kelle eesmärgiks on häirunud tegevusvõimega inimese tegevusvõime säilitamine ja edendamine. Tegevusterapeut arendab ja kujundab tegevusvõimet nii, et inimene tuleks võimalikult hästi toime oma igapäevastes tegevustes (enda eest hoolitsemine, töö/vaba aja tegevused jms).
Tegevusteraapia teenusele on oodatud täiskasvanud ja lapsed neuroloogiliste probleemidega või kliendid, kellel esinevad piirangud igapäevaelu tegevustes.
Lasteneuroloog suunab lapse vajadusel tegevusterapeudi vastuvõtule, mille käigus tegeletakse:
Tegevusterapeut aitab lastel arendada sooritusoskusi, mis sisaldab sensoorset töötlemist, tajuoskusi, üldmotoorikat ja asendikontrolli, peenmotoorset koordinatsiooni, kahe käe koostööd.
Ootame tegevusterapeudi vastuvõtule täiskasvanuid, kelle teraapia eesmärgid sisaldavad:
Vajadusel ka abivahendite soovitamine ja nõustamine kliendi tegevusvõime toetamisel.
Teraapias kasutame terapeutilisi tegevusi ja harjutusi, et võimaldada oskuste taastamine või õppida uusi meetodeid tegevuste sooritamiseks.